Cene elektrike so v porastu zaradi zgrešenih energetskih politik

Evropska elektroenergetika je v zadnjem desetletju skoraj izključno vlagala le v plinske elektrarne in v obnovljive vire energije.

Cene elektrike so zato postale veliko bolj vezane na nestabilno vreme in na cene zemeljskega plina, ki so zaradi geopolitičnih razmer prav tako nestabilne. Narasli so tudi stroški omrežja.

Vladno reguliranje cen je zato le začasna rešitev. Pravi stroški dosedanjih energetskih politik bodo slej ko prej z vso silo udarili po naših žepih.

Za dolgoročno znižanje cen energije bi vlada morala resno začrtati energetsko politiko in okrepiti vlaganja tudi v velike, stabilne proizvodne vire ter črpalne hidroelektrarne.

Obstaja velika verjetnost, da Robertu Golobu in ministru za energijo Bojanu Kumru ni v interesu karkoli spremeniti. Nestabilne cene elektrike so namreč v interesu trgovcev z energijo, saj je na nestabilnem trgu veliko lažje špekulirati.

Tako minister Kumer kot predsednik vlade Robert Golob sta nekdanja direktorja podjetij, ki trgujejo z električno energijo in imata pri energetski politiki velik konflikt interesov.